fbpx
Elif Doğan Hakkında Çankaya

Tutkum 27 yıl, profesyonel bir fotoğrafçı olarak yolculuğum ise 8 yıl önce başladı.

Analog fotoğrafçı olarak bu yolda devam ederken, ilk stüdyomu ve karanlık odamı 2004’te kurdum. Bu süreç devam ederken, insanları günlük yaşamlarında çekme sevdam da doğal bir şekilde portre fotoğrafçılığına evrildi. Nihayet birkaç yıl önce de, yenidoğan ve bebek fotoğraflama alanında uzmanlaşmanın kendim için en doğrusu olduğunu anladım. Buna sebep olan önemli olay yeğenimin doğumuydu. Beni derinden etkileyen yoğun duygularla yüz yüze gelmemi ve de hayatın mucizesine ilk elden tanıklık etmemi sağladı.

Yaşadığım bu hisler bana o kadar doğal geldi ki, doğru yolda olduğumdan emin oldum. O zamandan beri, bulabildiğim bütün vakti öğrenmeye ve fotoğrafçılık yeteneklerimi geliştirmeye adadım. İleri düzey eğitimleri de sepetime atarak bu konuda ilerlemeye devam ettim.

Ben bir anne değilim fakat bebeklerle doğal bir şekilde iletişim kurabilmem sayesinde, taze ebeveyn olmanın taşıdığı hassasiyeti ve bir bebeğin uyandırdığı yüksek duyguları çok iyi anlayabiliyorum. Bu aramızdaki rahat ve sevecen ilişki, fotoğraf seanslarına da kolay ve huzurlu bir çalışma şeklinde yansıyor.

Yenidoğan ve bebek fotoğrafları, çekildikten yıllar sonra bile güçlü bir duygusal enerji taşıyor. Bize, insan hayatının ne kadar hassas olduğunu ve ortak başlangıçlarımızı hatırlatıyor. Aynı zamanda çok sevdiğimiz değerli miniklerimizin gelişim aşamalarına şahitlik ediyoruz. Ben de bu biricik anları yakalayarak, benimle çalışmayı tercih eden ailelerin değerli hatıralarını ömür boyu saklamalarına katkıda bulunmaktan büyük keyif alıyorum.

İlk nefeslerini aldıklarında, bu yeni ortamlarına uyum sağlarlarken ve kendilerini keşfetmelerinin ilk basamaklarında orada olmaktan ve kişisel tarihlerinin ufak bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum.

Yeni ailelerle ve bebeklerle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Birlikte duygu dolu ve kaliteli çekimler yapacak olmanın heyecanını taşıyorum.

Elif Doğan 2

Dreamcatcher Studio Hakkında

2021 yılında kurulan, yaratıcılığın aktığı bir mabet. Sihir burada gerçekleşiyor! Her köşesi özenle tasarlanmış 60m2’lik stüdyoda bebeğiniz ve sizin konforunuz için her şey düşünülmüştür.

 

Çekimler sırasında kullanacağım dekor ve kıyafetleri burada sergilenmiş olarak görebilirsiniz, ayrıca hemen önünüzde rahat bir koltuk gözünüze çarpacak. Çekim esnasında yorgunluğunuzu biraz olsun atmakta serbestsiniz.

premium member
Anfo Logo

Elif Doğan Ankara Fotoğrafçılar ve Sanatkarlar Odası Üyesidir

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com