fbpx

blog

Photography Services

Güvenlik ve Hijyen

Bebekler ile çalışıyor olmamdan dolayı, güvenlik ve hijyen konuları işimin en önemli kısmını oluşturuyor. Bir bebeğin yakınında bulunan ve temas edebileceği her şey; onun hassas cildi, nazik vücudu ve neredeyse henüz oluşmamış bağışıklık sistemi açısından yeterli güvenlikte olmalıdır. Bu yüzden mümkün olan en üst sağlık ve güvenlik prosedürlerini çalışmamın bir parçası haline getirdim.

Önem verdiğim ilk adım, stüdyonun temizliği ve sterilize edilmesi. Stüdyoyu seanslara, güvenli ve organik temizleyicilerle hazır hale getiriyorum. Ayrıca her seanstan sonra stüdyonun havalandırılması ve temizliğin itinayla tekrar yapılması da bu sürecin bir parçası.

Stüdyomda hayvan bulundurmuyorum ve tütün mamüllerinin tüketilmesine izin vermiyorum. Ayrıca kullanılan gereçlerin de hepsi bebekler düşünülerek titizlikle seçildiğinden, seans alanımız hem bebekler için hem de aileleri için güvenli ve rahattır.

Bebeklerin baş rolde olduğu çekimlerde, seans sırasında bazı kokulu durumlar oluşabildiğinden, altlarının temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekebiliyor. Bu nedenle, hassas ciltlerinin zararlı kimyasal maddelere maruz kalmaması amacıyla, boya ya da parfüm içermeyen hipoalerjenik sabun ve şampuan bulunduruyorum.

En önem verdiğim konulardan biri de bebeği hiçbir zaman tek başına  bırakmamak. Tatlı miniğimizi sürekli olarak takip eden bir gözün olması, çalışmamızın katı kurallarından biri. Ayrıca seans süresince bebeğin başının ve boynunun desteklenmesine dikkat etmek gerekiyor. Bu gerekli koşulları sağlayıp, onun rahatından ve güvenliğinden emin olduktan sonra sıra çekimlere geliyor.

Bir araya gelişimizin sebebi, bebeğin en doğal ve tatlı pozlarını yakalamak olmasına rağmen, asla bir bebeği belli bir poz vermeye zorlamıyorum. Stüdyomda ve çalışmamda; güvenlik ve sağlık kurallarını gözetmek, bir kareyi yakalamaktan daha önemli. Ancak bütün önlemleri aldığımızdan emin olduktan sonra çekimleri gerçekleştirmeyi doğru buluyorum.

İlave Covid-19 Önlemleri

Seansın tamamı süresince ben ve ekibim, cerrahi eldivenler ve maskeler kullanıyoruz.

Seans öncesinde ve sonrasında; kullanılan bütün araç gereç kimyasal olmayan, hipoalerjenik dezenfektanlarla temizleniyor ve stüdyo en  az 10 dakika boyunca havalandırılıyor.

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com